IO-Link
Co je to IO-Link?
Stále více a více senzorů je dnes vybaveno mikroprocesory, které se používají např. pro ovládání signalizace, parametrizaci nebo pro ukládání konfiguračních údajů. Logickým krokem proto bylo překonat úzké místo standardního binárního rozhraní a umožnit používat toto rozhraní i pro přenos dalších údajů.
Z tohoto důvodu se sešla řada světově významných výrobců průmyslové automatizace, aby vytvořila komunikační rozhraní pro senzory a akční členy, nezávislé na použité sběrnici:
IO-Link.
Primárním cílem byla kompatibilita se stávajícími technologiemi, aby byla zajištěna ochranu stávajících investic.
Technologie
IO-Link je založen na propojení typu point-to-point mezi senzorem / akčním členem a interfaceovým modulem. Binární rozhraní bylo až dosud používáno pouze pro přenos binární informace. IO-Link nyní umožňuj přenášet dva byty informací v cyklu 2 ms pomocí modifikovaného binárního rozhraní. Vedle hodnoty procesní veličiny je možné přenášet další informace, jako např. parametry nebo diagnostická hlášení. I "poslední metr kabelu" tedy nyní umožňuje univerzální komunikaci se senzorem nebo akčním členem.
Integrace v systémech s Profinetem
IO-Link zařízení se doposud nemohly přímo integrovat do Profinet projektů. Uživatelé obvykle museli manuálně zadat vlastnosti jako je třída zařízení nebo ID výrobce. Parametry jakou jsou měřicí rozsahy a výstupní signály musely být naprogramovány nebo nastaveny pomocí dalšího software.
Společnost Turck nyní poskytuje pomoc s novou funkcí. Funkce SIDI (Simple IO-Link Device Integration) umožňuje integraci IO-Link zařízení přímo ve vývojovém prostředí Profinetu, jako je TIA Portal. IO-Link zařízení jsou zde vložena jako submoduly GSMDL souboru IO-Linkových masterů. Společnost Turck má standardně v SIDI knihovně přiložené všechna svá IO-Link zařízení i zařízení společnosti Banner Engineering, strategického partnera v oblasti optických senzorů.
Pokud je připojené zařízení součástí SIDI knihovny v souboru GSDML, programátoři PLC ho mohou vybrat z katalogu zařízení v jejich programovacím prostředí. Programátor tak uvidí všechny významné IO-Link údaje těchto zařízení a může pozměnit parametry jsou jsou měřicí rozsahy, výstupní signály nebo rychlosti pulzů v polích prostého textu. Proto je také možný vývoj programu bez připojených IO-Link zařízení.
IO-Link otevírá dveře průmyslovému internetu věcí
Další informace
- Whitepaper - IO-Link jako informační kanál pro kontrolu stavu rozvaděčů
- Leták - IO-Link zařízení - uvedení do provozu
- Video – IO-Link otevírá dveře internetovému průmyslu
- Leták – IO-Link řešení vše v jednom – Povolení pro průmysl 4.0
- Leták – IO-Link – Jednoduše, snadno, efektivně
- Leták – TBEN-L | TBEN-S | TBPN – Multiprotokolové I/O moduly s IO-Link Masterem
- Technický článek – Výkonná dvojice pro IIOT – more12005e [PDF, 0,73 MB]
- Technický článek [EN] – Naturalizováno – more11971e [PDF, 0,39 MB]
- Technický článek – Prediktivní plánování [EN] [PDF, 0,44 MB]
- Technický článek – IO-Link série roste [EN] [PDF, 0,60 MB]
- Témata & Technologie
- Bezpečnost strojů
- Brána pro sledování majetku s Cloud ID
- Brána pro sledování majetku se SNAP ID
- Codesys
- Ethernet v Ex prostředí
- IO-Link
- Modulární stroje
- Module Type Package - MTP
- Monitorování stavu
- Multiprotokolový Ethernet
- Pick-to-Light
- Polní logický kontrolér (FLC)
- Profinet
- Průmysl 4.0
- Průmyslový cloud
- RFID
- Snap Signal
- TAS - Platforma služeb IIoT
- Udržitelnost
Select Country
Turck worldwide